recyklaceVe spolupráci s odborem životního prostředí města Uherský Brod si lze vyzvednout tašky na tříděný odpad. Určeny jsou pro uživatele bytů ve správě Panoramy SBD, kteří mají v domě hlášen trvalý pobyt. K dispozici je dvojí typ balení ( dvě velikosti tašek), vždy po třech taškách na papír, sklo a plast.

Prozatím máme k dispozici po 600 baleních každé velikosti. Proto rozdávání bude probíhat stylem „ kdo dřív přijde a do vyčerpání zásob“. Tašky jsou k dispozici na technickém úseku bytového družstva.

Bylo by vhodné, aby zástupci domů brali tašky pro všechny byty, ne jednotlivě. Tašky se předávají proti podpisu.
Rozdělování bude probíhat tak, že do velikosti bytu 2+1 = tašky menší, byty 3+1 a víc = tašky větší.


Malá sada tašek na třídění odpadů

Třídílná sada menších barevných tašek (modrá, žlutá, zelená) z pevného a odolného materiálu (primární a recyklovaný polypropylen) o rozměrech cca. 25 x 25 x 40 cm, které se dají libovolně spojit suchým zipem.
Tašky jsou omyvatelné, objem jednotlivých tašek cca 25 litrů.

Velká sada tašek na třídění odpadů

Trojice velkých barevných tašek (papír, plast, sklo) z pevného a odolného materiálu (primární a recyklovaný polypropylen) o rozměrech cca. 35 x 30 x 50 cm, v libovolném pořadí spojovatelné na suchý zip.
Tašky jsou omyvatelné, objem jednotlivé tašky cca 45 litrů.


Proč třídit?

Každá domácnost a každý z nás produkuje odpady, které je nutné správně zpracovat a vytřídit, abychom za chvíli nežili na skládce. Většinu odpadu z domácnosti lze dále recyklovat a vrátit tak zpět do oběhu v podobě nového výrobku, který může ještě dobře posloužit.
Důvodem proč třídit odpad je tedy dát možnost vyhozenému výrobku znovu ožít a vrátit se tak do oběhu, ale hlavně ulehčit tím přírodě a planetě Zemi od množících se odpadků. Ideálním řešením by bylo nevytvářet vůbec žádný odpad – to je však v současné době velmi obtížné.
Řešení, se kterým může začít každý z nás, je pečlivější a svědomitější třídění odpadů s pomocí nabízených tašek.


Okamžitý ekonomický efekt pro obyvatele bytových domů

Odpad uložený do barevných kontejnerů (žlutá: plasty, modrá: papír, zelená/bílá: sklo, hnědá: biologický/organicky rozložitelný odpad) nepodléhá poplatkům za odvoz směsného komunálního odpadu (SKO), který je uložen do černých kontejnerů.
Viz také: Komunální odpady

Čím více odpadků tedy vytřídíte mimo černé kontejnery SKO, tím menší budou náklady na svoz odpadu.


[VB]

222 x celkem, 1 x tento týden